AKTUALNOŚCI

Obóz Zimowy Capoeira RAIZ - Murzasichle 2-9 lutego 2019

Zapraszamy na zimowy obóz grupy International Capoeira Raiz. Jak w poprzednich latach, odbędzie się on w malowniczej tatrzańskiej miejscowości Murzasichle, (...)

GALERIA

ZOBACZ >International Capoeira Raiz

Capoeira
Grupa International Capoeira Raiz została założona przez Mestre Bailarino w 2007 roku.DOLNOŚLĄSKA KADRA:


Professor Chaleira - Robert Witkowski

Przygodę z Capoeira rozpoczął około 15 lat temu, w roku 1999 i od tej pory aktywnie trenuje tą niezwykłą sztukę walki. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, ze sportem związany od zawsze. Medalista Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w akrobatyce sportowej z 2004 roku. Zdobył II miejsce w układzie statycznym i III miejsce w układzie dynamicznym w konkurencji zespołów – czwórki męskie. Próbował swoich sił również jako zawodnik taekwondo, boksu i muay thai. Z wykształcenia fizjoterapeuta, terapeuta manualny (Kaltenborn, Acermann), ukończył szkolenia z zakresu terapii tkanek miękkich, PNF, medycznego treningu terapeutycznego, metody McKenziego i kinesiotapingu. Zwolennik metody MTT i treningu funkcjonalnego, szkoleniowiec i trener prowadzący specjalistyczne szkolenia oraz warsztaty wykorzystując koncepcję treningu funkcjonalnego. Swoją wiedzę wykorzystuje podczas wielu zajęć ruchowych. Obecnie od 2007 roku jest instruktorem w grupie International Capoeira Raiz, jeden z założycieli grupy ICR w Polsce. Posiada Legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją – Capoeira. Prowadzi treningi oraz warsztaty, organizator wielu event'ów oraz obozów. Wiceprezes Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Trenujących „AKTYWNI”, które promuje działania oraz kulturę brazylijskiej sztuki walki capoeira.

http://www.rehabilitacja-witkowski.pl
Professor Fungui – Kamil Zalewski

Treningi brazylijskiej sztuki walki capoeira rozpoczął w 2000 r. W roku 2002 zapoczątkował swoją kilkuletnią przygodę z Akrobatyką sportową na Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Po okresie intensywnych treningów i przygotowań w 2004 r. wystartował na Mistrzostwach Polski Seniorów w Akrobatyce Sportowej, gdzie zajął II miejsce w układzie statycznym i III miejsce w układzie dynamicznym w konkurencji zespołów – czwórki męskie. Obecnie jest nauczycielem (z port. professor) capoeira w grupie International Capoeira Raiz. Posiada Legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją – Capoeira. Prowadzi treningi, warsztaty, seminaria, obozy gdzie uczy i przekazuje swoją wiedzę innym. Uczestniczy w seminariach oraz warsztatach w kraju i zagranicą, gdzie wciąż pogłębia swoją wiedzę, ciągle doskonali i rozwija swoje umiejętności. Nie ogranicza się tylko do treningów capoeira. Swoje treningi capoeira uzupełnia o trening siłowy, akrobatyczny, trening funkcjonalny i zdrowotny. Fan boksu i mieszanych sztuk walki. Zawodnik Trec Team Athletes. Wiceprezes i jeden z założycieli Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Trenujących „AKTYWNI”.

Fanpage na Facebook
Blog zawodnika Trec Team Athletes
Kanał na YoutubeInstrutor Rafał – Rafał Słowik

Treningi Capoeira rozpoczął w sekcji Legnickiej. Od wielu lat związany z Capoeira, posiada legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Capoeira. Od 2011 roku prowadził sekcję Lubińską. Członek Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Trenujących "AKTYWNI". Współorganizator wielu warsztatów, spotkań oraz obozów Capoeira.Instrutor Boizinho - Paweł Kardis

Po raz pierwszy z Capoeira zetknął się w 2000 roku w sekcji Wałbrzyskiej, gdzie zajęcia prowadził Instrutor Chaleira. W grupie International Capoeira Raiz jest od samego początku jej istnienia. Obecnie posiada stopień Monitora. Treningi capoeira prowadził w Zielonej Górze i we Wrocławiu (sekcja Leśnica). Aktualnie wraz z Graduado Bonusem opiekuje się sekcją jeleniogórską. Posiada legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalizacji Capoeira. Jest współzałożycielem i członkiem Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Trenujących „AKTYWNI” gdzie pełni funkcję Sekretarza Zarządu.
Instrutor Kilo - Krzysztof Czajkowski

Swoją przygodę z Capoeira rozpoczął w wieku 16 lat w 2002 roku we Wrocławiu. Rok później przystąpił do pierwszego batizado w Polsce Grupo IUNA, gdzie dostał swój pierwszy stopień (corda verde). W latach 2007-2008 prowadził sekcję w Żarowie. W 2008 roku przyłączył się do grupy International Capoeira Raiz otrzymując stopień estagario (corda preta). W 2009 roku, kiedy to dostał corda verde, zaczął prowadzić sekcję w Ośrodku Kultury w Oławie, którą prowadzi do dziś. Członek Stowarzyszenia Ludzi Aktywnie Trenujących „Aktywni”. W 2011 roku otrzymał kolejny stopień (corda verde amarelo), a także ukończył kurs na wychowawcę wypoczynku dla dzieci i młodzieży. Organizator oraz współorganizator wielu warsztatów i obozów podczas, których pełni funkcję wychowawcy. W 2012 roku został koordynatorem projektu „Capoeira - jako ogólnorozwojowa forma zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie „Aktywni” oraz ICR. Posiada legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Capoeira. W roku 2014 zaczął prowadzić kolejne trzy sekcje, tym razem we Wrocławiu w klubie Fitness Havana (dorośli, dzieci) oraz w szkole tańca No Limits. Obecnie trenuje we Wrocławiu pod okiem Instrutor’a Chaleira.
Instrutor Bonus - Dawid Kunysz

Treningi Capoeira rozpoczął w 2002 roku w sekcji Wałbrzyskiej i Jeleniogórskiej. Posiada wykształcenie wyższe, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego kierunek Nauczyciel Wychowania Fizycznego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą i dziećmi zdobył w pracy zawodowej. Uczestnik szkolenia z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej. Posiada legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej ze specjalizacją Capoeira. Organizator spotkań kulturalnych oraz sportowych na terenie Jeleniej Góry i okolic min. warsztaty z instruktorami z kraju i zagranicy, obozy sportowe dla młodzieży szkolnej, obozy narciarskie dla klas mundurowych szkół licealnych.
Monitora Paulina Kulczycka

Swoją przygodę z Capoeira rozpoczęła w sekcji lubińskiej Grupo I.U.N.A. W 2004 roku. Następnie swoje umiejętności doskonaliła już we Wrocławiu. Posiada wykształcenie wyższe, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, kierunek Turystyka i Rekreacja. Ukończyła studia podyplomowe z Pedagogiki oraz Wychowania Fizycznego. Posiada legitymację Instruktora Rekreacji Ruchowej o specjalności Fitness – ćwiczenia siłowe oraz o specjalności Capoeira. Uczestniczka kursu na wychowawcę kolonijnego, Młodszego Ratownika WOPR oraz Polsko-Angielskiej Szkoły Trenerów Młodzieżowych. W 2010 roku przyłączyła się do grupy International Capoeira Raiz i jest z nią związana do dziś. Aktualnie działa w Stowarzyszeniu Ludzi Aktywnie Trenujących „AKTYWNI”. Uczestniczka licznych obozów i warsztatów capoeira oraz szkoleń dla organizacji pozarządowych. Od września 2011 roku zaczęła prowadzić sekcję dziecięcą we Wrocławiu (Leśnica), zaś od grudnia pomagała w funkcjonowaniu sekcji lubińskiej. W lutym 2012 roku została prowadzącą zajęcia w SP nr 95, które były realizowane w ramach projektu Stowarzyszenia oraz ICR „Capoeira - jako ogólnorozwojowa forma zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży”. Obecnie trenuje we Wrocławiu pod okiem Instrutor’a Chaleira.Monitor Paweł Korczyński

Monitor Piotr Augustyn

Graduado Piotr Katolik